Od 29 kwietnia 2019 roku zwiększenie częstotliwości wykonywania kursów na linii Gdańsk-Mińsk

29-03-2019, opublikowane przez: w kategorii: Bez kategorii

W związku z realizacją przewozów pasażerskich na międzynarodowej linii autobusowej Gdańsk-Mińsk-Gdańsk  PKS Gdańsk Sp. z o.o. informuje, że od dnia 29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) przewozy pasażerskie będą się odbywać także w poniedziałki (łącznie siedem dni w tygodniu od poniedziałku do niedzieli włącznie).

Zaczynając od 29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) wyjazdy z Gdańska będą wykonywane na przemian przez PKS Gdańsk i białoruskiego przewoźnika co drugi dzień: ( Gdańsk – Mińsk: 29.04.19 – PKS; 30.04.19 – Grodnooblavtotrans; 1.05.19 – PKS; 2.05.19 – Grodnooblavtotrans; 3.05.19 – PKS i tak dalej). Odpowiednio co drugi dzień z Mińska do Gdańska.

Pozostałe informacje o linii:

Linia międzynarodowa Gdańsk – Mińsk

Aby skorzystać z danego połączenia komunikacyjnego należy wyrobić wizę umożliwiającą przejazd, wszelkie informacje związane z otrzymaniem wizy znaleźć można tutaj.
Informację o ruchu bezwizowym dla obcokrajowców, odwiedzających w celach turystycznych Rejon Grodzieński wraz z „Kanałem Augustowskim” oraz Strefę Turystyczną „Brześć” znaleźć można tutaj.

Cennik obowiązujący dla linii Mińsk

Rozkład jazdy Gdańsk-Mińsk

Należy pamiętać, że linią można podróżować wyłącznie w relacjach międzynarodowych!

UWAGA: kierowcy autobusów, realizujących przewozy międzynarodowe mają prawo sprawdzać, czy PASAŻER posiada: ważny bilet, ważny dokument podróży/paszport, ważną wizę do państwa, do którego jest wykonywany dany kurs.

Pasażerowie rosyjskojęzyczni w razie pytań, wniosków lub zastrzeżeń do usług wykonywanych przez PKS Gdańsk Sp. z o.o. informację w JĘZYKU ROSYJSKIM mogą kierować na adres poczty elektronicznej e-mail: jan.gajdel@pks.gdansk.pl .