Przywrócenie linii 843 i kolejne zmiany na linii 846

31-08-2017, opublikowane przez: w kategorii: informacje

Zgodnie z deklaracjami Wykonawcy prac drogowych, od 01.09.2017 r. (piątek) przywrócony zostanie normalny ruch na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Borkowem i Straszynem. Tym samym na swoją stałą trasę w tym rejonie powróci linia 846. Przywrócone zostanie też kursowanie autobusów linii 843, a likwidacji ulegnie zastępcza linia minibusowa 846! Ponownie zaczną obowiązywać rozkłady jazdy ważne przed rozpoczęciem remontu.

 

Natomiast od 04.09.2017 r. rozpocznie się przebudowa mostu na Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej w Gdańsku, a ruch na moście zostanie wstrzymany. Przebudowa ta nie będzie jednak powodowała tak dużych utrudnień. Dla linii 846 obowiązywać będzie objazd w obu kierunkach ulicą Nowiny (równoległa do Traktu Św. Wojciecha po drugiej stronie kanału). Na czas remontu zawieszony zostanie przystanek „Gdańsk, Ukośna” w obu kierunkach. W zamian obowiązywać będzie tymczasowy przystanek zlokalizowany na ul. Nowiny w okolicy skrzyżowania z ulicą Starogardzką. Wprowadzenie objazdu nie spowoduje zmian w rozkładzie jazdy.

rozkład jazdy linii 846 w wersji elektronicznej

W przypadku późniejszego rozpoczęcia robót, autobusy będą kursowały stałą trasą tak długo jak to będzie możliwe. Przebudowa mostu potrwa około roku. Za utrudnienia przepraszamy!